معرفی انواع سنگ های ورقه ای

معرفی انواع سنگ های ورقه ای

جمعه 28 شهريور 1399
8:03
محمد رضا

یکی از سنگ هایی که به وفور در ساخت و ساز از آن استفاده می شود، سنگ های ورقه ای هستند. استفاده از این سنگ ها نیز بنا به دلیل صورت می گیرد. یکی از مهمترین این دلایل، قیمت پایینی است که سنگ های ورقه ای به خود اختصاص داده و باعث شده اندکه هزینه های ساخت و ساز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

سنگ های ورقه ای، انواع و اقسام مختلف دارند و هر یک کاربری خاصی نیز دارند. در این متن قصد داریم انواع سنگ های ورقه ای را معرفی کنیم.

سنگ ورقه ای میگون

سنگ ورقه ای میگون، یکی از انواع سنگ های ورقه ای است که در منطقه ای به نام میگون در اطراف تهران استخراج می شود. این سنگ مصارف مختلف دارد و خرید و فروش آن به صورت متری و تنی انجام می شود. استفاده از سنگ میگون در محیط جلوه ای متفاوت و بسیار زیبا به محیط می بخشد.

مقاومت این سنگ ها در برابر شرایط جوی بسیار بالا است و این نکته باعث می شود که شما تا سالیان دراز و طولانی بی نیاز از تعویض سنگ ها باشید. کم بودن استهلاک و خرد شدگی این سنگ ها، از جمله مهم ترین مزیت هایی است که سنگ های میگون به خوبی از آن برخوردار هستند.

سنگ ورقه ای قرمز

از دیگر سنگ های ورقه ای، سنگ ورقه ای قرمز است. این سنگ محبوبیت زیادی دارد و رنگ قرمز آن کاملا طبیعی است و هیچ گونه رنگ مصنوعی برای رنگ کردن آن استفاده نمی شود. رنگ قرمز این سنگ باعث شده که برای تزئینات از آن بسیار استقبال شود.

از دیگر ویژگی هایی که این سنگ در مقایسه با بقیه سنگ های ورقه ای دارد آن است که سنگ ورقه ای ، علاوه بر استفاده در تزئینات، می تواند در جاهایی که نیاز به استحکام بالایی دارند نیز به کار گرفته شود. مثلا برای جاهایی مانند دیوارچینی و یا پیاده رو ها می توان از این سنگ استفاده کرد. سنگ ورقه ای قرمز، هم قادر است با رنگ قرمز و زیبایی که دارد محیط را جذاب تر جلوه دهد و هم استحکام بالایی دارد و می تواند برای مدت های طولانی در محیط قرار داده شود.

سنگ ورقه ای مالون

یکی دیگر از سنگ های ورقه ای، سنگ های مالون هستند که بعد از استخراج از معادن، به وسیله تیشه و چکش، تراش داده شده و در محل مورد نظر قرار داده می شوند. معمولا سعی می شود شکل هایی نزدیک مکعب مربع یا مکعب مستطیل از این سنگ به دست آورند تا به هنگام استفاده، ظاهری مرتب تر و منظم تر داشته باشند.

برای آنکه بتوان این سنگ ها را در جای خود بهتر ثابت کرد، معمولا قسمت انتهای سنگ را تراش داده و به صورت مخروط در آورده و قسمتی که بر روی نمای ظاهری قرار می گیرد پهن تر در نظر می گیرند. سنگ های مالون را علاوه بر نمای خارجی، در دکوراسیون داخلی نیز می توان استفاده کرد تا جلوه و ظاهری متفاوت به فضا بخشید.

برای اطلاع از نحوه خرید و هم چنین قیمت هر یک از سنگ های ذکر شده در بالا، به این وب سایت مراجعه کنید.


[ بازدید : 5 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به معرفی انواع سنگ ورقه ای است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir
× بستن تبلیغات